Sviečka

05.08.2017

Vosková sviečka
V tomto období sa dosť používajú sviečky, ľudia chodia k hrobom svojich blízkych a zapaľujú ich na znak spomienky a úcty. Dnes som čítal článok o starých zvykoch a dostala sa tam informácia ohľadom narábania zo sviečkami, ktorá nie je moc správna. Teda napíšem v skratke niekoľko informácií k sviečkam.Prečo voskové a nie iné, a niekoľko rád ,ako s nimi správnejšie narábať.
Vosk je živý materiál pri jeho horení vznikajú vibrácie ako vydáva ľudská bytosť.Vosk je spojením niekoľkých živlov súčasne :živočíšny svet, svet rastlín, svet minerálov, atď.
Pravidlá práce zo sviečkou:
-sviečku zapaľujeme len od vlastného zdroja ohňa.
-netopiť spodok sviečky pri jej upevňovaní, nakvapkať vosk do svietnika a tak postaviť.
-modlitba prehovorená na sviečku je tým účinnejšia čím viac je sviečka prehoretá, ale nie menej ako na 70 percent jej dlžky .Je efektívnejšie sa modliť po 22 hodine vtedy už väčšina ľudí spí.
Sviečku je treba hasiť buď rukou, alebo špeciálnym vrchnáčikom, nefúkať hrozí strata energie.
Trocha vysvetlenia: ak vidíte jemnohmotnú stavbu vecí a pozriete si voskovú sviečku, budete vidieť, že od oboch koncov teda aj hore aj dole je vidno neviem ako to nazvať, "energetickú cestu" pásik , táto cesta je dôvodom ,prečo sa modlí, alebo hovorí práve na voskovú sviečku, je schopná preniesť "nahovorené" smerom hore(pokiaľ máte citlivé ruky, môžete skúsiť si ich priložiť z oboch strán vedľa plameňa mali by ste to cítiť). Preto sa ani neorezáva spodok ,lebo sa naruší ťah zo spodu.Sviečky z iného materiálu toto nemajú, prípadne majú ale slabúčko.
Ak niekde prídete a hovoríte na sviečku, mali by ste sa najprv svojím spôsobom "predstaviť" potom odovzdávate myšlienku ,ktorú by ste chceli pomôcť "doručiť", tu platí to že by ste mali počkať ,aby sviečka dohorela aspoň na 70 percent svojej dlžky, alebo najlepšie celá, a aby nedošlo k tomu , že si niekto odpáli svoju sviečku od vašej (dôvod je myslím jasný) a ani vy si neodpaľujte od cudzej ak nechcete prevziať cudziu informáciu. Ešte k uhaseniu, pokiaľ to je hasenie prstami, musia byť suché...Ivan

Rbu BB tč.0944118857-Ivan
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!