Rovná dreža

15.07.2017

Dreža - Sviečka, svetlo plameň sviečky súčastne. Použijúc na ľudskú stavbu je to svetlo v hrudi-"vnútorný oheň.,jadro vedomia ", ktoré pociťujeme duchovné teplo, duchovné svetlo.
Rovná dreža- v boji držať- v boji to označuje byť v takom stave vedomia, ktorý je možné porovnať s plameňom sviečky. Plameň sviečky -to je dreža, to znamená, že všetky telá, "Tel" aj jemnejšie telá sú vzstavané do formy dreži-vo forme rovného jazyka plameňa. Oheň, ako je nám známe, tečie hore.
Stav celostnosti-byť sám sebe oporou sa to volá.
Sviečka je podobná na stlpik a v tomto zmysle, všetkým rotácie v Ljubkách, ako aj pri žgonke idú okolo priamej a rovnej osi, ako okolo stlpika. No pojmy "stlpik" a "os" odovydávajú len pojem vertikálnosti tela. Vertikálnosť -nie je ruské slovo-, teda znamená , že len zamieňa, akési ruské slovo, pričom ho značne zjednodušuje .Výraz rovná dreža v Ljubkách nesie v sebe zmysel aj telo, aj stav tvojej duše v boji musia byť rovnými neblčať a nelámať sa. Pritom nie je podmienkou, udržať vertikálnosť, alebo, že by sa telo nemohlo ohnúť pri boji. Jednoducho v každý okamih tvojho pohybu ti musí byť pohodlne.Luchta-Tekutá kaša. Stav tela aj vedomia v ktorom sa stávaš podobným tekutej kaši. Je to prirodzený pôvodný stav človeka a aby sme sa k nemu vrátili je potrebné oslobodiť sa od všetkého toho, čo do teba vošlo pomimo tvojej vôle a čo ťa urobilo tvrdým.
Luchtou Mázici nazývali taký stav hmoty, ktorý je možné porovnať s tekutou kašou. Konkrétne takto videl ľudské telo Pochaňa. Videl a vedel to využiť v boji. To bol veľmi prekvapivý pocit, ked som sa mu dostal do rúk. Je to ťažké vôbec opísať. On hovorieval, nie je treba človeka lámať, on sa musí roztopiť vo vašich rukách ako horúca sviečka, človek je vlastne vírením, pohybom tekutiny a toto môžeme využiť. No ked k tomu ešte priložíme to, že sa v ňom stále menia opory, tečú pevné miesta a otvárajú sa prázdnoty a hrajú sily... Ak sa toto dokážeme naučiť vidieť a použiť, tak sa človek skutočne bude v tvojich rukách topiť, ako zohriata sviečka.-z knihy A.A.Sevcova-Ruský boj na ljubki.

Rbu BB tč.0944118857-Ivan
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!