Päť faktov o mozgu

26.08.2017

5 faktov o mozgu.
1, Mozog nevidí rozdiel medzi realitou a predstavou.
Mozog reaguje rovnako na všetko o čom rozmýšľate. V tomto zmysle preň nie je rozdiel medzi objektívnou reálnosťou a vašimi fantáziami. Preto je možný tzv. placebo efekt.
Ak si mozog myslí že prijímate liek (a nie tabletku s cukrom) reaguje na ňu zodpovedajúcim spôsobom. Zješ placebo mysliac si že je to aspirín, a mozog dáva rozkaz organizmu znížiť telesnú teplotu.
Tak isto pracuje aj efekt nocebo, no v opačnom smere. Keď hypochonder pozerá večerné správy a počuje o epidémií novej choroby, može až na fyzickej úrovni pocítiť jej symptómy.
Dobrá novinka je v tom, že ak pozeráte na svet v ružových okuliaroch, pravdepodobne sa cítite častejšie šťastnými kôli anomálne vysokej úrovni serotonínu v krvi(hormón radosti). Ľubovoľná konštruktívna myšlienka alebo nádej o svetlej budúcnosti sú schopné zlepšiť váš fyzický stav tu a teraz.
2, Vidíte to o čom najviac rozmýšľate.
Nech rozmýšľate o čom koľvek, stane sa to základom vášej životnej skúsenosti. Napríklad si kúpite nové auto, začnete častejšie vidieť autá rovnakej značky v meste. Celá vec je v tom, že po kúpe rozmýšľate o svojom aute častejšie ako ste rozmýšľali doteraz.
Prečo je to dôležité vedieť? Je to tak, že dostať sa z ľubovoľnej stresovej situácie môžete preprogramujúc svoje myslenie. Na druhej strane, keď sa snažíte analyzovať politickú situáciu, ponúkanú z rôznych uhlov rôznych médií, veriť budete len tým ktoré odzrkadľujú váš vlastný uhol pohľadu.
Ešte tu máme niečo, určite ste si všimli, že ľudia sa pomerne rýchlo začínajú zoskupovať podľa záujmov. Pozitívni ľudia častejšie nadväzujú priateľstvá s pozitívnymi, a hypochondri s hypochondrami-či nie je tak? To nie je náhoda. Ak chcete niečo zmeniť vo svojom živote, začnite so zmenou myšlienkových šablón.
3, Väčšinu času vaš mozog pracuje na "autopilote".
V priemere ľudský mozog vygeneruje za deň 60-tisíc myšlienok. No viac ako 40 tisíc z nich to budú tie isté myšlienky, ktoré ste krútili v hlave včera. Preto je jednoduché skĺznuť do víru negatívneho vnímania života. A preto je dobré častejšie meniť navyknuté podmienky za neznáme, aby sme si "prečistili mozog".
Negatívne myšlienky vytvárajú stres a nepokoj už aj samostatne, keď nemajú reálnu príčinu. A tak isto reálne rozrušujú imunitu, ktorá je nútená na toto reagovať(bod1).
Trénujte si svoj mozog. Prinúťte ho častejšie reagovať na pozitívne myšlienky. Čím častejšie to budete skúšať, tým rýchlejšie a jednoduchšie sa to bude dariť. Žiť život s uvedomením- to je skúšať vziať do vlastných rúk procesy, ktoré prebiehajú ináč na nevedomom základe. Konečný cieľ je dosiahnuť, aby väčšina myšlienok vzniknutých po "umlčaní" boli pozitívneho charakteru.
4, Periodicky vypnúť "hlavu"- je životne dôležité.
Môžete doslovne sa topiť v tisíckach negatívnych myšlienok, ktoré sa cez deň zachytili vo vašej hlave. Preto je potrebné sa vypnúť, to dá možnosť oddýchnuť si imunitnému systému, urobí vás zdravším a šťastnejším
Najjednoduchší spôsob vypnutia mozgu je meditácia. Dovolí zmeniť vaše vedomie na pohodlný a efektívny nástroj.
A ešte čo sa týka dovoleniek, vyberajte si aktívny oddych, lyže, túry na hory atď. Čím jednoduchšie je sa sústrediť na prebiehajúci proces, tým efektívnejšie sa prečistí hlava.
5, Môžete si zmeniť mozog , doslova a fyzicky.
Keď sa sústreďujete na nejakú myšlienkovú činnosť, váš mozog v tej chvíli aktívne generuje nové nervové prepojenia. Tento proces biologovia volajú neuroplasticitou.
Funguje to takto. Ak si myslíte, že nie ste v stave schudnúť, to časom sa len budete upevňovať v tejto myšlienke. Ale keď toto podvedomé presvedčenie zmeníte na myšlienku "Som vo vynikajúcej fyzickej forme" to váš mozog bude stále znovu k tejto myšlienke vytvárať nové neurónove väzby. Stále častejšie budete nachádzať a vnímať nové možnosti, ktoré vám dovolia zmeniť tento podvedomý podklad na novú realitu.
Máte možnosť podriadiť svoje vedomie a zmeniť sa. Máte možnosť dosiahnuť všetko čo chcete. Hlavné je, uveriť tomu. Veď ľubovoľný fyzický proces sa začína z myšlienok, ktoré vznikajú v našej hlave.

Rbu BB tč.0944118857-Ivan
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!