Osobitosti školy lubielk

21.02.2021

Osobitosti školy lubiek.

Je niekoľko osobitosti školy lubiek:
-od začiatku sa učíme smerovať svoju pozornosť skrz fyzické telo, ako skrz obal, čo dáva možnosť vidieť, že zdrojom (prameňom) všetkých pohybov je duša.
-učíme sa vidieť boj, nie ako súperenie dvoch silných "zverov", ale ako jemnú hru.
Takým spôsobom sa pred nami objavujú minimum dve úlohy:
-naučiť sa vidieť ako z duše prechádza riadenie na telo-cez akési "medziprostredia" tela a iných prostredí prechádza odovzdanie pohybu od ducha k matérií.
-učíme sa pozorovať svojho "zvera", svoje vedomie, vidieť z čoho sa skladá vedomie, vidieť ako sa pohybuje um, s čím sa stotožňuje, kde vznikajú rozdiely, učíme sa vidieť ako pracuje rozum.
Duša a telo.
Základné vedomosti a návyky o prepojení duše a tela (pri pravidelných a postupných tréningoch) sa naučia a osvoja približne tri-štyri roky(pri stredných schopnostiach).
Smerovanie výskumu(skúmania) vždy ide od tela k duši. Je to ako keď otvárame matriošku, vrstvu za vrstvou. Najbližšou vrstvou k fyzickému telu je "oporno-perová stavba". Jeho úplné naučenie a otvorenie trvá približne dva roky. Učenie ide cez hry a zápas, preto starí ľudia hovorili, že zápas je všetkému "hlava". Udery a kopy sa učili až nasledujúce tri, štyri roky. Hra.
Lubki-to je hra, zjemnená (dovedená do presnosti). Človek skúsený v bojových umeniach môže použiť školu lubiek ako nadstavbu nad tým čo už vie. Môžeme povedať tak, že škola lubiek ponúka človeku vládnucemu remeslom možnosť rozvinúť ho do úrovne umenia. Osobitý rozdiel umenia je v tom, že je možné víťaziť aj nad rýchlejšími a silnejšími protivníkmi.
Aby toto bolo možné, je potrebné VIDIEŤ svojho protivníka a VIDIEŤ svet. To posledné je dôležité, je to vyššie majstrovstvo v lubkách- keď zmizne protivník a zmizne aj konflikt s ním a zmizne aj konflikt so svetom. Len sa jednoducho rozpúšťaš vo svete a tečieš v pozvolení spolu stými prúdmi sily a pohybu, ktoré vlastne aj sú svetom. Odtiaľto sa rodí s-mirenje(smirenje-zmierenie, mir-svet) popri tom však pokračuješ ísť podľa svojej vôle k svojím cieľom a svojej túžbe. Aby sme sa dostali k zmiereniu a pozvoleniu, je potreba prejsť od "mechanickosti" do uvedomenia a potom vyjsť do živelného stavu(spas). Skrátene táto cesta vyzerá tak, myslenie- rozum- živel. Ak chceme prejsť nejakou cestou, najprv sa na ňu musíme postaviť. Na začiatok preto musíme správne zadať úlohu a na to musíme vlastne pochopiť, čím je vlastne hra. Obyčajne pri hre si každý urobí svoj chod, ako pri šachu, kde každý robí svoje rozhodnutia a koho rozhodnutie je presnejšie, ten vyhráva. Šachy to je boj, boj na úrovni obrazov. Podobne aj v bojových umeniach, ide skutočný boj na úrovni vedomia,- vyhráva ten koho obrazy sú presnejšie a čistejšie, čo znamená- rýchlejšie sa menia na skutočnosť a dovoľujú telu prepúšťať cez seba veľký potok sily a pohybu. Poďte, pozrieme sa z čoho sa skladá, každý taký chod (ťah). Každý chod sa skladá:
z ocenenia(vyhodnotenia) okolitého sveta. Toto hodnotenie vykonáva náš rozum, neustále nahadzujúc na svet sieťku spoznávania (merež)
ďalej vyťahujeme, realizujeme obraz, ktorý sa ukáže najlepším- to znamená, najviac sa hodí na práve prebiehajúcu činnosť a práve prebiehajúci svet. V boji to môžu byť tieto obrazy, krok dozadu, úkon, úder, atď. To jest nejaká činnosť, ktorú vykonávaš ako odpoveď na činnosť protivníka.
Toto spojenie (prepojenie) sa volá "četa". Všetky čety sú previazané medzi sebou ("Vilami"- to jest možnými výbermi)- tak vzniká nejaké rozhodnutie(úvaha). Rozhodnutie- to je rad obrazov, ktoré sa uskutočňujú cez naše telá. Koho rozhodnutie je presnejšie, ten víťazí. Toto je práca rozumu. V myslení sa nenachádzajú rozhodnutia. Čety sa zlievajú dokopy a menia sa na omrtvelú reťaz.
Umenie víťaztva.
Na úplnom začiatku v škole lubiek je dôležité pred vnútorným zrakom mať celkový obraz toho, na čom treba konkrétne pracovať a čo sa učiť. Kvôli tomu si je zadať jednoduchú otázku: vďaka čomu je možné vyhrať nad protivníkom? Skladá sa z niekoľkých častí.
1, tvoj obraz sa oveľa lepšie prispôsobuje realite ako jeho
1.1,- to znamená, je potrebné naučiť sa vidieť svet- kam ty budeš tým obrazom pôsobiť
1.2,- to znamená, je potrebné sa naučiť vytvárať presný obraz- zodpovedajúci tej prázdnote do ktorej sa bude chcieť vliať
2, tvoja schopnosť realizovať obrazy je dobrá (blíži sa k absolútnej)
2.1,- to znamená, že v tvojom tele nesmú byť napätia, ktoré budú prekážať realizácií obrazu
2.2,- to značí, obraz musí byť jednoduchý a presný- vtedy sa ľahko a rýchlo realizuje
2.3,- to znamená, že je potrebné aby nebolo nič zbytočné- nejaké iné myšlienky a obrazy, ako realizovaná úloha
3, je potrebné to čo sa snaží stvoriť protivník
3.1,- videnie je potreba očisťovať, vidieť nielen to ako sa hýbe telo, ale aj vedomie a úmysel (ducha)
4, je potrebné vedieť zakryť (schovať) to čo chceš urobiť ty
4.1,- ukázať jedno, urobiť druhé
4.2,- nedávaj protivníkovi nijakú informáciu- on musí zistiť, čo sa deje v skutočnosti, až na posledný okamih
5, nauč sa rozrušiť rozhodnutia súpera
5.1,- protivník musí mať vnútorné starosti (problémy), napr. bojom so zemskou príťažlivosťou. Protivník ťa bude buď biť, alebo zápasiť o svoju rovnováhu, musí sa stať osamoteným bojovníkom so zemskou príťažlivosťou.
6, treba byť rýchlejším, vyhrávať čas
6.1,- keď protivníka prinútime realizovať nesprávne obrazy, to mu zaberie čas
6.2,- nauč sa na jeden takt realizovať 1,5 až 2 bojové činnosti
6.3,- na vysokej úrovni majstrovstva je možné protivníkovi čas spomaliť (zhustiť) a svoj naopak zrýchliť. Z teba sa stane pre neho objekt pohybujúci sa rýchlosťou blesku a on pre teba bude pripomínať spomalený film

7, nebyť v myslení, ale byť v rozume. Usilovať sa o živel (spas).

Rbu BB tč.0944118857-Ivan
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!