Lekcie Deda plastúna č6

05.05.2022

Lekcie Deda plastúna 6

Dáždik mierumilovne buchotal na parapet, nemal som čo robiť a tak som sa rozhodol trošku si prezrieť rodinnú knižnicu, ktorú tak starostlivo zbierala celá naša rodina. Na obrázku v knihe, ktorú som našiel, bol zobrazený človek sediaci v pozícii "lotosu" a v rukách držal rôzne predmety.

Udivili ma nové slová - sútra, meditácia, osvietenie. V tej knihe je určite opísaná cesta k tvorcovi, rozmýšľal som. Hneď som aj prijal rozhodnutie, že sa osvietim.

Sadol som si do tej zvláštnej polohy, zavrel som oči a čakal som. Prešlo približne 5 minút a už stál celý dom vedľa mňa a všetci s údivom pozerali na moje vystrájanie. Z mojich úst vychádzal zvláštny bas neznámeho jazyka "DE ČEN NGANG LE RANG NI LA MA LCHA" a ruky opisovali zvláštne posunky. V hlave mi hučali slová ako guru, útočište.

- Čo nemôžeš prestať so starými návykmi? Opýtal sa ma ded.

- čo sa podobám na dalajlámu? Odpovedal som mu otázkou na otázku.

Nie, odpovedal ded. Ty si Pančen láma.

Čo to je za nezmysel? - divil som sa vstávajúc z postele.

Ded sa začal hlasno smiať a dlho sa nemohol ukľudniť. Nakoniec sa spýtal - hovorí ti niečo meno Lobsang Čoki Gjalcen?

Trochu mi je známe len to Lobsang, odpovedal som po krátkom premýšľaní.

Keďže som mal podozrenie, že s dedkom nie je niečo v poriadku, rozhodol som sa, že si zo mňa chce robiť srandu aby som vyzeral ako hlupák! -Čo, dedko, jedovaté huby pojedol? spýtal som sa ho. Ded ma prinútil sadnúť si na stoličku a pokračoval vo svojej rozprave: - Dávnejšie si napísal veľa kníh, napríklad: "Guru Čopa"! Štvrtý a piaty dalajláma sa učili u teba! Potom si zomrel vo veku 93 rokov. Pochopil som, že ma ded nepustí, rozhodol som sa počúvať jeho táranie až do konca. - Menil si telá a krajiny, skrýval si sa, aby ťa nenašli, vidíš a teraz si v Rusku a máš nové úlohy! - Ded pokojne pokračoval, - Sadni si pohodlne a zatvor oči, teraz uvidíš sám! Ponor sa do oceánu červeného spektra a - pozri sa! To všetko som musel robiť v každom spektre, v ktorom sa mihali obrazy, zvuky, vône, ľudia v šafranovom oblečení, zvláštne knihy upevnené na oboch stranách doskami, trúby, biele šále a mnohé ďalšie zvláštne a bolestne známe veci! - No čo? Stále si myslíš, že ti starý ded klame? - spýtal sa ded s úsmevom. - Nie, ale nemyslel som, koľko toho vieš. A vieš aj nejaké jazyky? - S nadšením som pozeral na deda. - Áno. Tatársky, sanskrt, tibetsky, nemecky, anglicky, arabsky, a ešte niekoľko východných jazykov, ktorých mená nepoznáte, - odpovedal dedo. - Aha, a načo tak veľa? - divil som sa - Je to nutnosť. Pochop, Aljoša, že kozácky charakternik sa musí vedieť prevteliť do akejkoľvek úlohy! Musíš byť ako ortuť a v akejkoľvek spoločnosti nadobudnúť akúkoľvek formu, pričom zostaneš celistvým a nedeliteľným Fénixom! Preto nás je mimoriadne ťažké nájsť a ešte ťažšie zabiť. Aj keby sa to stalo, sme znovuzrodení na inom mieste a pracujeme v prospech Celého a nedeliteľného Tvorcu! Vieš to aj bezo mňa, kamarát môj. Len teraz som tvoj dedko, heh - heh, a vždy som mal túžbu, že ťa legálne vytrepem nagajkou! Objali sme sa a všimol som si, že starcovi začali tiecť slzy.

rodu. ©13 https://vk.com/kazakvspase 

Náš kanál na praktické cvičenia:https://www.youtube.com/channel/UCp1D_vZ0p90AsGqvIEm0iUA


Rbu BB tč.0944118857-Ivan
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!