Lekcie Deda plastúna 8

02.10.2022

Dedo bodrým hlasom zavelil. Vstávaj kozák! Čakajú nás vážne veci. Potom ma vytiahol z postele a za desať minút sme už išli po poliach. Bolo chladno a rosa hrubou vrstvou zakrývala trávu. Nakoniec usúdil, že sme na mieste tak mi prikázal: "Ľahni si na trávu."

"Nie dedko, veď je chladno", zaprotestoval som v nádeji, že to bol žart.

"Nebuď taký slaboch, lebo tvoje zadné vráta budú horieť od nagajky a ľad bude potom pre teba ozaj nevyhnutný."

Hádať sa bolo zbytočné, musel som si ľahnúť a chlad skoval celé moje telo.

"Čo ležíš ako socha?"

"A ako mám teda Dedko ležať?"

"Urob natiahnutie k Jaru zo zvukom "bbbbbb" - trávu vysušuj pôjde horúčava".

Prešlo päť alebo sedem minút, od tela sa začala horúčava šíriť a zohrievať zem.

"Zem sa musí pod tebou vysušiť" - nijak sa nemohol ukludniť dedo - "na plastúna sa všetko lepí aj voda, aj teplo, aj chlad a špina a úlohy ty musíš splniť a uchrániť zdravie".

Úsvit už nežnými teplými rukami prebúdzal život, prebúdzajúc život, darujúc nádej na nový šťastný deň.

"Všimol si si vnuk ako letíš ľahučko?"

"Áno dedko, ako by mi krídla vyrástli."

"Správne a prečo je tak?"

"No... Ráno, hádam? Hej?"

"Vec je v natiahnuti Aljoša. Mať, surová Zem tiež dýcha a tiahnu sa v nej žily sily. Premena noci v deň, pohyb magmi okolo jadra vytvára magnetické pole a prúdy tečú podobne ako v rozpolenom jablku, a táto forma sa volá Tor."

"To ako kladivo, dedko?"

" Áno dobre si poznamenal! Počúvaj ďalej. Na východe sa vytvorí natiahnutie a ty môžeš prijímať, a na západe cez natiahnutie odovzdať. Všetko v prírode žije vďaka natiahnutiam - silovým žilám všetkého čo existuje. Čo vypučaš oči? Zaujímavé? Čo je to vietor, odpovieš mi?"

"Hmmm no to je otázka..."

"Len mi neskús povedať, že to je to keď sa konáre hýbu na strome."

"No povedz dedko už si ma dosť vytrápil."

"Vytrapil som ho je to mučeník... No dobre budem pokračovať teda. Keď vykopeme jamu a bude pršať, kde sa bude voda kopiť?"

"No to je jednoduché - samozrejme v jame."

"Správne rozmýšľaš vnúčik, v priestor sú tiež jamy, líšia sa mierou frekvencií. Z toho aj vzniká prúd nazývaný vetrom. Všetko sa tak buduje!"

Ded sa postavil oproti velkého duba a zdvihol ruky. Myslel som, že sa ide pomodliť.

"Prečo by nie Aljoška?", zachytil moje myšlienky v tom okamihu. "K Bohu sa tiež naťahuješ a modlitbou tak tečie aj siluška a požehnanie."

Potom sa stala neuveriteľná vec, vetvy na strome sa začali hýbať podľa jeho vôle. Jemné chvenie prebehlo po celom mojom tele, meniac moje cítenie reálnosti.

"Ako to, dedko povedz mi, prosím"

"Ale veď všetko je tak, ako som ti hovoril. Postav sa a roztiahni ruky, vytvor na jednom mieste jamku a na druhé tlač, vznikne prúdenie."

Dlho som čakať nemusel vetvy sa pohýbali a ja som radostne vykríkol od údivu. Ded sa rozosmial a bolo tak dobre na duši, akoby sa sám Boh spustil medzi nás, radoval sa a tancoval spolu s nami, vidiac činy svojích detí. Už sme sa približovali k stanici, keď som už nevydržal a opýtal som sa deda:

"Povedz v údere možno použiť natiahnutie, aby som previedol silu?"

"No rýchlo sa chytáš a to som si myslel, že polovicu nechápeš kôli nedostatku rokov, z toho čo ti dedo hutori. V kostiach je tiež Tor a tečú prúdy. Povedz ako ľudia udierajú päsťou?"

"No napriahnu sa a šup do čeluste."

"Natiahnutie je dopredu?"

"Áno samozrejme", odpovedal som.

"V tom je chyba! Pole potečie dozadu a ty si zlámeš hánky, bude tiecť krv a všetko rozbiješ. Kazak tak neudiera, lebo kazácky rod vždy zaznamenáva a kopí Jadro vedomosti (zlatý prach skúsenosti). V čase úderu rob natiahnutie dozadu a pole bude smerovať dopredu. Vytvoriac tzv. podklad na poli. V každej kosti je Tor a pole sa hýbe súhlasne s ním ako rieka."

Prešlo niekoľko rokov a od takých úderov sa "rozbila" stena murovanej kolchoznej sušiarne, čo sme spôsobili s kamarátmi. Dedovi dali za úlohu nájsť vandala, čo aj urobil utrtaiac na hľadanie 15 minút, ale nešiel to oznámiť. Len mi priniesol lopatu a za likvidáciu kolchozného majetku som sa ešte dlho potil v záhrade, čomu sa radovala teta Nora hovoriac dedovi, že aha vnúčik to rastie nám pomocníkom. Ded zahmkal a pridal ešte:

"Nielen tebe pomocníkom, ale celému kolchozu sa zišli jeho šikovné ruky."

©13 https://vk.com/kazakvspase 

Rbu BB tč.0944118857-Ivan
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!